ZIŅAS
Sep
08
Latvijā pirmais auto un velo sadursmes tests
Latvijā pirmais auto un velo sadursmes tests

Šāgada pirmajos septiņos mēnešos izdevies uz Latvijas ceļiem samazināt par 42,6% kopējo mazaizsargāto (gājējs, velosipēda, mopēda un motocikla vadītājs) satiksmes dalībnieku skaitu, bet kopējais bojā gājušo skaits samazinājies par 36,5%, portālu "Delfi" informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Lai uzskatāmi demonstrētu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku apdraudējumu negadījuma brīdī, šodien pirmo reizi Latvijā tika organizēts velo sadursmes tests, kurā bija redzams, kādas sekas iespējamas velosipēdistam sadursmes brīdī ar automobili, kurš brauca ar 50 km/h (tipiski pilsētas satiksmes apstākļi).
Pēc dramatiskā atsitiena, sekoja velosipēda un tā vadītāja (manekena) lidojums ar piezemēšanos – velosipēds atradās apmēram astoņus metrus no notikumu vietas, bet velobraucēja manekens sadalījās dažāda izmēra gabalos. Bez redzamām sekām neizpalika arī automobilis.


"Velosipēds ir iekarojis popularitāti, tāpēc Latvijā noteikti jāstrādā divos virzienos - braukšanas kultūras pilnveidošana un infrastruktūras attīstība," tā pasākumā teica satiksmes ministrs Uldis Augulis. "Šogad tika realizēta pirmā kampaņa, kura aktualizēja velosipēdistu problēmas un aicināja uz sadarbību velosipēdu un motorizēto transportlīdzekļu vadītājus. Sauklis "Velosipēdu redzi?" lika aizdomāties gan auto vadītājiem par velobraucēju drošību, gan pašiem velosipēdu vadītājiem padomāt, vai viņi ir pietiekami labi pamanāmi un viņu rīcība izprotama pārējiem satiksmes dalībniekiem."

Šogad bērnu traumatisms ceļu satiksmē uzlabojas – sešos mēnešos zaudēta viena bērna dzīvība. Tā šogad sešos mēnešos dzīvību zaudējis viens bērns (gājējs), pērnā gada pirmajos sešos mēnešos dzīvību zaudēja septiņi bērni vecumā līdz 14 gadiem (četri gājēji, trīs pasažieri). Ievainoti šī gada sešos mēnešos tikuši 161 bērns, bet 2010. gadā šajā periodā tie bija 176 bērni līdz 14 gadu vecumam.

CSDD aicinām visus vadītājus būt uzmanīgākiem un biežāk pievērst uzmanību gājēju plūsmai, jo īpaši skolu tuvumā. Vecākiem vajadzētu atkal pārrunāt ar bērniem ceļu satiksmes noteikumus. Obligāti būtu jāizrunā ikdienas ceļš uz skolu un uz mājām un tas, kā jāuzvedas katrā ceļa posmā. It sevišķi tas attiecas uz ielu un krustojumu šķērsošanu, kur diemžēl satiksmes negadījumi notiek pārāk bieži. Bērnam ir vairākkārt jāatgādina, ka ielu drīkst šķērsot tikai tam paredzētās vietās (regulējama vai neregulējama gājēju pāreja), pirms tam pārliecinoties, ka visi transportlīdzekļi ir pilnībā apstājušies.

www.delfi.lv

www.rstyle.lv