ZIŅAS
Mar
13
Saskaņā ar Minesotas Universitātes Transporta centra pētījumiem 25% no ceļu satiksmes negadījumiem notiek braucot atpakaļgaitā


Saskaņā ar Minesotas Universitātes Transporta centra pētījumiem 25% no ceļu satiksmes negadījumiem notiek braucot atpakaļgaitā.


Tas ir daudz, jo īpaši tāpēc, ka pēc statistikas rādītājiem vadītāji gada laikā atpakaļgaitā nobrauc ne vairāk kā 1,5 kilometrus. Renault braukšanas skolas instruktori dod padomus, kā šo kustību veikt droši.

Visbiežāk braucot atpakaļgaitā kļūdas tiek pieļautas, izvēloties pārāk lielu ātrumu un nepietiekami koncentrējoties manevram. Braukšana atpakaļgaitā nav populārs manevrs. Ne tikai tādēļ, ka ir ierobežota redzamība, bet arī tādēļ, ka trūkst prasmju - saka Renault braukšanas skolas direktors.

Droša atpakaļgaitas manevra princips ir uzmanīga apkārtējās vides novērtēšana - automašīnas sānos, aiz tās un atpakaļskata spoguļos. Jāapzinās, ka pastāv "aklā zona" - laukums mašīnas sānos, mazliet uz aizmugurējo daļu - tāpēc automašīnas vadītājs nevar paļauties tikai uz spoguļiem. Īpaši uzmanīgiem ir jābūt vietās, kur sastopami kājāmgājēji un citas automašīnas - iepirkšanās centros un publiskās autostāvvietās. Renault braukšanas skolas instruktori brīdina - lietojot atpakaļgaitu ir jābūt īpaši uzmanīgiem un jābrauc lēni, ja pat šķiet, ka tuvumā nav kājāmgājēji vai citi šķēršļi, kas var apdraudēt drošu pārvietošanos atpakaļgaitā. Īpaši ir jāpārliecinās, vai tuvumā nav mazi bērni, kuri var tikt nepamanīti to mazā auguma dēļ. Ja iespējams, vadītājs var palūgt citu pasažieru palīdzību, lai tie izkāpj no mašīnas un norāda pareizo braukšanas virzienu.

Labākais veids kā samazināt sadursmes riskus, kas saistīti ar braukšanu atpakaļgaitā, ir novērst vajadzību pēc manevra atpakaļgaitā. Tomēr dažās situācijās ir labi, ja tiek lietota atpakaļgaita, piemēram, novietojot automašīnu stāvvietā atpakaļgaitā. Šāds manevrs vēlāk pieļauj drošu kustības atsākšanu. Noteikums ir vienkāršs: ja tas ir iespējams, novietojiet automašīnu tādā pozīcijā, lai nebūtu jālieto atpakaļgaitas pārnesums - uzsver Renault braukšanas skolas instruktori.

Kad lietojat atpakaļgaitu, atcerieties:

- pirms kustības uzsākšanas uzmanīgi novērtējiet apkārtni;
- izmantojiet mazu kustības ātrumu;
- kontrolējiet apkārtni atpakaļskata spoguļos;
- lietojiet pagriezienu rādītājus;
- esiet uzmanīgi. Pat situācijās, kurās šķiet, ka apkārt jūsu automašīnai nav citu transportlīdzekļu vai cilvēku.
- sarežģītu situāciju gadījumā lūdziet palīdzību pasažieriem.

www.iuto.lv

www.rstyle.lv