ZIŅAS
Mai
31
Tiek palielināts sods par braukšanu bez tehniskās apskates.


Tiek palielināts sods par braukšanu bez tehniskās apskates.Ievērojot satiksmes drošības un sodu samērības principu, šodien tika palielināts naudas sods par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram nav veikta tehniskā apskate. Līdzšinējo Ls 40 vietā turpmāk par braukšanu bez tehniskās apskates būs jāšķiras no 40 līdz 80 latiem, tādas izmaiņas Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā šodien tika apstiprinātas Saeimā galīgajā lasījumā. .

Sods par tehniskās apskates neesamību tika palielināts vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, braucot ar tādu transportlīdzekli, kuram nav veikta tehniskā apskate, tiek apdraudēta kā paša autovadītāja, tā arī pasažieru un citu satiksmes dalībnieku drošība. Tieši satiksmes drošības dēļ līdzšinējais naudas sods bija neadekvāti mazs.

Otrkārt, šā gada laikā ievērojami pieaudzis to transportlīdzekļu skaits, kuri ceļu satiksmē piedalās bez tehniskās apskates. Pēc Valsts policijas datiem šogad ir sodīti nepilni 7 tūkstoši autovadītāji, kuru transportlīdzekļiem nebija veikta tehniskā apskate.

Treškārt, bija jāievēro sodu samērojamības princips, jo vienlaikus tika palielināts arī sods par braukšanu bez civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) līdz 80 latiem līdzšinējo 30 līdz 50 latu vietā. Turpmāk noteiktais soda apmērs līdzinās vidējam vienas vieglās automašīnas gada apdrošināšanas summas.

Vienlaikus likumprojektā paredzēta arī atbildība par braukšanu no šā gada 1. jūlija ar tādu ārzemēs reģistrētu vieglo automobili, kura izmantošanai Latvijā nepieciešama atļauja, bet tāda nav saņemta. Transportlīdzekļa vadītājam par to paredzēts sods no 60 līdz 80 latiem. Šāda norma ieviesta, ņemot vērā, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji brauc ar kaimiņvalstīs reģistrētiem spēkratiem un mūsu valstī nemaksā nodokļus, nodevas, neveic valsts tehnisko apskati un izvairās arī no sodu nomaksas par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

www.csdd.lv

www.rstyle.lv