ZIŅAS
Mai
21
"Punktiniekiem" turpmāk obligāti būs jāapmeklē apmācības kursi.


"Punktiniekiem" turpmāk obligāti būs jāapmeklē apmācības kursi.

Ar jauniem grozījumiem „Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos” noteikts, ka tiklīdz transporta līdzekļa vadītājs būs sakrājis noteiktu daudzumu pārkāpumu uzskaites punktu, tam tiks nosūtīts uzaicinājums apmeklēt apmācības kursus, lai nokārtotu teorētisko un praktisko eksāmenu.

Ja transportlīdzekļa vadītājs būs sakrājis 8 punktus, tam būs jāapmeklē teorētiskie kursi, kā arī jāapgūst praktiskas zinības par drošu transportlīdzekļa vadīšanu. Savukārt, ja tam būs 12 punkti, papildus teorētiskajam eksāmenam tiks noteikts arī transportlīdzekļa vadīšanas pārbaudījums.

Paziņojums par apmācību apmeklēšanu un eksāmenu kārtošanu pārkāpējiem tiks nosūtīts uz deklarēto dzīvesvietu. Tiem transportlīdzekļu vadītājiem, kas laikā apmeklēs tiem noteiktos kursus vai nokārtos eksāmenus, tiks dzēsti 2 pārkāpumu uzskaites punkti. Savukārt, ja persona ignorēs uzvedības ietekmēšanas līdzekļus vai noteiktajā laika periodā nenokārtos eksāmenus, tiks piešķirti 2 papildus punkti.

Jāpiebilst, ka turpmāk pārkāpumu uzskaites punkti tiks piešķirti arī mopēdu vadītājiem.

Atgādinām, ka maksimālais soda punktu skaits jaunajiem vadītājiem, kuru stāžs ir mazāks par 2 gadiem, maksimālais pieļaujamais soda punktu skaits ir 10, bet vadītājiem ar stāžu lielāku par 2 gadiem – 16 pārkāpumu uzskaites punkti.

Grozījumus paredz 2009. gada 27. janvārī pieņemtais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 21. jūnija noteikumos Nr.551 „Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumi””, kas stājas spēkā šī gada 1.jūnijā.

www.csdd.lv

www.rstyle.lv